advertise

لباس زیر را با دست بشوئید

اگرچه شستن لباس زیر با ماشین کار راحتی است اما بهتر است آن را به روش سنتی و دستی بشوئید زیرا جنس لباس زیر، نخی و نازک است، شستشوی لباس زیر زنانه با دست، کمترین آسیب را به لباس زیر وارد می‌کند.توصیه می‌شود لباس زیر زنانه توری یا حریر را حتما با دست بشویید. جنس تور و حریر نازک است و ممکن است در چرخش ماشین لباسشویی دچار آسیب شود. همچنین شستشوی لباس زیر زنانه ابری بهتر است به همان روش سنتی صورت گیرد تا کمترین آسیب به بافت لباس زیر وارد شود.


لباس زیر را جدا از دیگر لباس ها بشوئید

ممکن است یک لباس زیر کثیف باعث بروز عفونت یا بیماری شود. اگر می‌خواهید لباس زیر را در ماشین لباسشویی بشویید، حتما آن را از لباس‌های دیگر جدا کنید. ممکن است لباس‌های دیگر آلوده باشند و به لباس زیر نفوذ کنند. بسیاری به اشتباه تصور می‌کنند که لباس‌های کثیف یا نیمه کثیف را می‌توانند در کنار لباس‌های زیر قرار دهند. اما ممکن است این کار باعث ورود آلودگی به لباس زیر شود. همچنین لباس زیر خونی یا لکه‌دار را با لباس‌های زیر دیگر نشویید. این مسئله نیز ممکن است دیگر لباس‌های زیر را آلوده کند.


لباس زیر را با آب سرد بشویید

پیش از این گفتیم که معمولا جنس لباس زیر ظریف و نخی است و ممکن است با آب داغ آسیب ببیند. بهترین دمای شستشوی لباس زیر زنانه، آب سرد است. آب سرد کمترین آسیب را به بافت و ریز بافت لباس وارد می‌کند. برخی به مواد شوینده همچون تاید حساسیت دارند. در این صورت برای شستشن لباس زیر از مواد شوینده ملایم استفاده کنید. همچنین می‌توانید از مقداری مایع نرم‌کننده استفاده کنید تا لباس‌تان نرم‌تر شود. در صورتی که نمی‌خواهید از مواد شوینده شیمیایی استفاده کنید، می‌توانید از سرکه سفید نیز بهره‌مند شوید.


لباس زیر را با نور خورشید خشک کنید

ساده‌ترین روش به منظور خشک کردن لباس زیر زنانه با کمک نور خورشید است. آفتاب نه تنها باعث تسریع در خشک شدن لباس‌ها می‌شود، بلکه به از بین بردن باکتری نیز کمک می‌کند. با این حال توصیه می‌کنیم لباس زیر زنانه حریر یا توری را زیر نور خورشید قرار ندهید. پارچه‌های ظریفی همچون حریر را نباید زیر نور مستقیم خورشید قرار دهید. در این صورت بهتر است آن‌ها را روی یک حوله تمیز بگذارید تا لباس کاملا خشک شود. به یاد داشته باشید که هرگز لباس زیر نم یا مرطوب را استفاده نکنید یا آن را درون کشو قرار ندهید. چرا که رطوبت محل مناسبی برای رشد و تکثیر باکتری خواهد بود.